راهنمای شرکت در انتخابات انجمن علمی سرطان ایران


election.gif


جهت شرکت در انتخابات و ثبت  رأی خود  وارد سایت انتخابات به آدرس  http://ima-net.ir  شده و مراحل زیر را انجام  دهید:
1-
 figure1.png

2- کلیه ی اعضاء مورد تایید که قصد شرکت در انتخابات را دارند لزوماً می بایست حداقل یک هفته قبل از زمان برگزاری انتخابات نسبت به دریافت کلمه عبور از طریق بخش "ورود اعضاء" و سپس "کلمه عبور خود را فراموش کرده ام")شکل پایین( اقدام نمایند:
 
figure2.png

نام کاربری در این بخش همان کد ملی می باشد. در اختیار داشتن کلمه عبور برای شرکت در انتخابات لازم و ضروری است لذا اعضاء محترمی که خود اقدام به ثبت نام در سامانه جامع انجمن های علمی کشور کرده اند از همان کلمه عبوری که در زمان ثبت نام تعریف کرده اند می توانند استفاده کنند ولی اعضائی که توسط انجمن ثبت نام شده اند می بایست برای دریافت کلمه عبور طبق راهنمایی فوق کلمه عبور خود را درخواست نمایند که پس از درخواست به شرح مذکور، به شماره همراه یا ایمیل اعضاء محترم ارسال می شود:

figure3.jpg
 
ممکن است به علت مسدود بودن دریافت پیامک های تبلیغاتی یا اشتباه بودن و غیر فعال بودن ایمیل و شماره موبایل وارد شده در صفحه پروفایل شخصی، کلمه عبوری دریافت نشود. در این صورت توصیه می شود ابتدا با استفاده از گزینه دوم در شکل زیر یعنی ریست کردن، کلمه عبور خود را به کد ملی تغییر دهید )قابل انجام فقط در زمانی غیر از بازه انتخابات( و سپس با ورود به صفحه شخصی )با وارد کردن کد ملی در هر دو قسمت نام کاربری و کلمه عبور( موارد اشتباه را اصلاح کرده و یا با ارسال عدد 2 به 8888 در مورد خطوط همراه اول و یا عدد 2 به 5005 در مورد خطوط ایرانسل، قابلیت دریافت پیامک تبلیغاتی را برای تلفن همراه خود فعال نمایند. فعال سازی دریافت پیامک تبلیغاتی حداقل 22 ساعت طول می کشد، لذا اکیداً توصیه می شود اگر ایمیل فعالی ندارند حتماً این مراحل را به روز انتخابات موکول نفرمایند.

figure4.png
 
بسیار مهم و ضروری است که اگر کلمه عبور خود را ریست کرده اید و یا کلمه عبور خود را همان کد ملی خود تعریف کرده اید حتماً تا قبل از انتخابات آن را تعویض بفرمایید، چرا که در زمان انتخابات، سامانه از ورود افرادی که کلمه عبور و نام کاربری یکسان داشته باشند جلوگیری خواهد کرد.  به این منظور افرادی که از گزینه ریست استفاده کرده اند کافی است یک بار به صفحه ی شخصی خود وارد شوند در این صورت در بدو ورود سامانه از ایشان خواهد خواست که کلمه عبور خود را تغییر دهند. سایر افراد نیز می توانند با ورود به صفحه شخصی و از طریق گزینه های موجود در منوی سمت راست این صفحه نسبت به تغییر کلمه عبور خود اقدام نمایند.
figure5.png

به یاد داشته باشید که همانطور که در شکل فوق مشاهده می فرمایید کلمه عبوری که تعریف می کنید نباید شامل کارکتر های غیر حروفی بوده و همچنین الزاماً باید انگلیسی و مرکب از حرف و عدد باشد. بزرگ و کوچک بودن کارکترهای کلمه عبور دریافتی مهم بوده و بنابراین توصیه می شود برای ورود از این به بعد از دستور copy و past استفاده نمایند تا بدون تغییر و فاصله پس و پیش کلمه عبور دریافتی از طریق ایمیل را در بخش مربوطه قرار دهند.
در صورت بروز هرگونه مشکل در روند کار با سامانه و یا فرایند ثبت رای می توانید در صفحه اصلی و از گزینه های موجود در منوی سمت راست گزینه  سوالات پرتکرار در را انتخاب کرده و پرسش و پاسخ های پرتکرار و رایج را مرور بفرمایید. اگر پاسخ سوال خود را نیافتید در بخش انتخابات یک لینک تلگرامی موجود می باشد که در صورت برو هرگونه مشکل، اعضاء میتوانند پرسش خود را مطرح کرده و منتظر پاسخ و پیگیری از طرف پشتیبان سامانه باشند.
لینک تلگرام گروه رفع مشکلات انتخابات الکترونیک:


figure6.png
 

به منظور اطلاع از وضعیت تایید عضویت و همچنین پست الکترونیک خود در سامانه می توانید در صفحه اصلی از منوی موجود در سمت راست دکمه مشاهده وضعیت عضویت را انتخاب نمایید.
در صورت عدم دریافت رمز از طریق ایمیل و ممکن است دو گزینه مد نظر باشد:
1- فعال نبودن ایمیل ثبت شده در سامانه
2- اشتباه ثبت شدن آن. 
در صورت عدم اطمینان از فعال بودن ایمیلی که در سامانه ثبت فرموده اید یا مشاهده اشتباه تایپی در ایمیل ثبت شده از طریق گزینه  مشاهده وضعیت عضویت (که ایمیل ثبت شده شما را به شما نشان می دهد ) و یا تمایل نسبت به تغییر ایمیل مذکور (در بازه زمانی انتخابات که دسترسی به صفحه شخصی مسدود است ) می توانید با توجه به راهنمای تصویری زیر به صورت پیامکی ایمیل خود را تغییر دهید.

 figure7.png

اکیداً توصیه می شود صرفاً طبق شکل فوق عمل نمایید چرا که سامانه به طور خود کار به سایر روش های ارسال کد ملی و ایمیل به غیره از ترتیب ذکر شده در شکل فوق، ترتیب اثر نخواهد داد. همچنین به منظور رعایت امنیت، اطلاعات خواسته شده در شکل فوق فقط و فقط باید از شماره تلفن همراه خود فرد (شماره ای که در صفحه شخصی خود در سامانه ثبت کرده است) ارسال شود.
3- نحوه انتخاب کاندیدهای مورد نظر:
با توجه به کاندیداهای اعلام شده افراد مورد نظرتان را در رشته های مختلف انتخاب فرمائید و لازم است توجه داشته باشید که افراد مورد نظر در رشته های مختلف را انتخاب و در ردیف مربوطه رأی خود را وارد فرمائید.
ار آنجایی که اعضای هیئت مدیره متشکل از گروه های مختلف انکولوژی می باشد لازم است در رشته های محتلف به این ترتیب کاندید مورد نظرتان را انتخاب کنید:
در گروه جراحی ( دو نفر ) ، هماتولوژی انکولوژی بالغین (دو نفر ) ، رادیوتراپی انکولوژی (دو نفر) پاتولوژی (دو نفر)، ژنتیک (یک نفر) ، هماتولوژی انکولوژی اطفال (یک نفر )، رادیولوژی( یک نفر ) و بازرس(یک نفر)
و در نهایت شما در هفت رشته محتلف و یک بازرس از کاندید مورد نظرتان را انتخاب نموده اید .
 در این رابطه دستورالعمل های صادره از طرف کمیسیون انجمن های گروه پزشکی  به طور واضح و مشروح و در فایل های متعدد در سایت قرار داده شده است.
امیدواریم با مطالعه دقیق آن و صرف زمان بسیار اندک و حضور مؤثر در انتخابات انجمن را در زمینه اهداف عالیه اش همراهی فرمائید.

ضمیمه